Letecké akce

pořádáme letecké dny, soutěže v navigaci, akrobatické soutěže

Letecký den

Letecký den je úžasná příležitost pro prezentaci leteckého umění laické veřejnosti. Od vzniku letiště se letecké dny pořádaly, ať už v poválečné době, tak je pořádáme i nyní a to díky partnerům, kteří přispívají buď finančně nebo se aktivně účastní akce. Díky za to !!!

Poslední letecké dny jsme pořádali v roce 2016 a 2018. Rok 2016 byl pro nás zlomový, kdy jsme obnovili tradici leteckých dnů. Představila se spousta letecké techniky, od historických letadel, přes nejnovější akrobatické speciály. Vrcholem byla účast letounu ATR-42 ČSA a samozřejmě Jas-39 Gripen Armády ČR, která se aktivně účastnila ve statické ukázce pozemní techniky.
fotogalerie Letecký den 2016
fotogalerie Letecký den 2018

Mobirise

Navigační soutěže

Letecká navigace má v Rakovníku dlouholetou tradici. My v současné době na tuto tradici navazujeme pořádáním soutěží v Letecké rally. Jedná se buď o regionální soutěž nebo Mistrovství ČR v letecké rally.

V posledních letech je úspěšným reprezentantem Ing. Petr Opat, který je několikanásobný Mistr ČR v Letecké rally nebo v přesném létání. Na mezinárodní úrovni se pohybuje na předních místech, v roce 2013 skončil 3. v přesném létání

Na úspěchy p Opata se snaží navázat mladší generace letců, kteří se účastní těchto národních soutěží,

Mobirise

Akrobatické soutěže

Letecká akrobacie je vrcholem umění pilotů, létá se motorová a bezmotorová akrobacie.

Aeroklub pořádá pravidelně Skyleader rakovnický pohár, soutěž je součásti národního akrobatického poháru. Obvykle se létá ve 3 kategoriích Sportsman, Advanced, Intermediate. V nedávných dobách aeroklub reprezentovali pánové Jiří Pospíšil a Milan Kivala. Současným akrobatickým zástupcem aeroklubu je Radek Filip a postupně přibývají další. Děkujeme našim partnerům, díky jejichž příspěvkům dokážeme soutěže organizovat.

Letiště 2613
269 01  Rakovník