Kalendář akcí 2022

co se bude dít na letišti Rakovník

12 března 2022

Mobirise

X. letecký ples

Tradiční a jubilejní letecký ples se ponese v duchu jednoho tématu, který vybíráme a včas Vám představíme. Nedílnou součástí našich plesů jsou různá vystoupení. Taneční vystoupení bude v režii taneční skupiny Lentilky Rakovník.
Musíme ale nyní čekat, jak se budou vyvíjet omezení. 

10.-12. června 2022

Mobirise

9. Slet československých letadel

Jedinečná akce, na kterou se slétne mnoho unikátních letadel pocházejících z československých továren. V minulých letech se účast vyhoupla na neskutečných 91 strojů. Uvidíme, jestli se v Rakovníku povede překonat magickou stovku. Jsme zatím nejzápadněji položeným letištěm, kam by mohli přiletět i unikáty provozované v západních zemí. Sledujte informace na našich stánkách nebo na stránkách Sletu . 

8.-10. července 2022

Mobirise

Akrobatická soutěž

3 ročník akrobatické soutěže, která je součásti národního poháru, bude lákat akrobaty na změření svého umu ve třech kategoriích Sportsman, Intermediate a Advanced. Celá akce proběhne pod záštitou Aeroklubu České republiky. 

30.-31. července 2022

Mobirise

Regionální soutěž v letecké rally

Tradiční zastávkou navigátorů je i Rakovník, kdy od roku 2010 pořádáme tyto navigační soutěže zaměřené na leteckou rally, což je soutěž dvojčlenných posádek. Navigační soutěžení má v Rakovníku dlouholetou tradici, kdy se naše posádky umísťovaly na předních místech národních soutěží. Dalším pokračovatelem těchto úspěchů je Ing. Petr Opat, který k národním úspěchům přidal i mezinárodní. Svými výkony burcuje i mladší generaci, která se snaží navázat na tyto úspěchy. Právě tato soutěž je ideální příležitostí pro trénink pod dohledem reprezentantů ČR v navigačních disciplínách.

6.-14. srpna 2022

Mobirise

Rakovnická dlaždice 2022

První ročník plachtařských závodů v Rakovníku “RAKOVNICKÁ DLAŽDICE” RD2022 bude pořádán v termínu 6.–14. 8. 2022 na letišti Rakovník.
Závody budou pořádány zatím v jedné třídě kombi pro všechna letadla, voda povolena dle uvážení.
Pro první ročník jsme omezili počet startujících zatím na 20 závodníků.
Přihláška, propozice, info atd. na stránkách závodů www.lkrk.cz/rd2022/. Stránky budou zprovozněny během ledna. 

8.-11. září 2022

Mobirise

Mistrovství ČR v letecké rally

Vrcholem sezóny v navigaci je na národní úrovni tohle mistrovství, kterého se účastní i posádky ze zahraničí, aby nasbíraly co nejvíce zkušeností a poznaly jinou krajinu ve které budou vyhledávat otočné body a fotografie objektů, kdy pak musí do tabulek zapsat, jestli fotografie otočného bodu je správná nebo špatná. Na trase pak hledají jednak fotografie, které dostanou při přípravě a také znaky, které mohou být vytýčené kdekoli v předepsané vzdálenosti od trati.

Adresa

Letiště 2613
269 02 Rakovník

Najdete nás
Email
  • info@aeroklub-rakovnik.cz
  • info@lkrk.cz
Telefon
  • +420 313 512 277
  • +420 313 512 352

Website was created with Mobirise