Kalendář akcí 2023

co se bude dít na letišti Rakovník

x. května 2023

Mobirise

Den otevřených dveří

Představíme všechny naše letadla, ukážeme vám, jak probíhá výcvik, budete si moci vyzkoušet pilotovat letadla. Seznámíme vás také s historií aeroklubu a jeho současností. Budeme připraveni v 10:00 vám zodpovědět všechny dotazy, ukázat všechno, co budete chtít vidět.

4. června 2023

Mobirise

Dětský den 2023

Po přestávce je tu opět Dětský den a to je odpoledne spojené se zábavou, soutěžemi pro ty nejmenší. Připravujeme program a ladíme detaily. Startovat budeme ve 14:00 a pak na vás budou čekat soutěže, poznávání a spousta ukázek. Do organizace se zapojili DDM Rakovník a Mateřské centrum Paleček. Představí se posádky vozů Městské policie Rakovník, Hasičského záchranného sboru Rakovník, piloti aeroklubu, modeláři LMK Rakovník. 

10.-12. června 2022

Mobirise

9. Slet československých letadel

Jedinečná akce, na kterou se slétne mnoho unikátních letadel pocházejících z československých továren. V minulých letech se účast vyhoupla na neskutečných 91 strojů. Uvidíme, jestli se v Rakovníku povede překonat magickou stovku. Jsme zatím nejzápadněji položeným letištěm, kam by mohli přiletět i unikáty provozované v západních zemí. Sledujte informace na našich stánkách nebo na stránkách Sletu .

8.-10. července 2022

Mobirise

Akrobatická soutěž

poháru, bude lákat akrobaty na změření svého umu ve třech kategoriích Sportsman, Intermediate a Advanced. Celá akce proběhne pod záštitou Aeroklubu České republiky.

30.-31. července 2022

Mobirise

Regionální soutěž v letecké rally

Tradiční zastávkou navigátorů je i Rakovník, kdy od roku 2010 pořádáme tyto navigační soutěže zaměřené na leteckou rally, což je soutěž dvojčlenných posádek. Navigační soutěžení má v Rakovníku dlouholetou tradici, kdy se naše posádky umísťovaly na předních místech národních soutěží. Dalším pokračovatelem těchto úspěchů je Ing. Petr Opat, který k národním úspěchům přidal i mezinárodní. Svými výkony burcuje i mladší generaci, která se snaží navázat na tyto úspěchy. Právě tato soutěž je ideální příležitostí pro trénink pod dohledem reprezentantů ČR v navigačních disciplínách.

6.-14. srpna 2022

Mobirise

Rakovnická dlaždice 2022

První ročník plachtařských závodů v Rakovníku “RAKOVNICKÁ DLAŽDICE” RD2022 bude pořádán v termínu 6.–14. 8. 2022 na letišti Rakovník.
Závody budou pořádány zatím v jedné třídě kombi pro všechna letadla, voda povolena dle uvážení.
Pro první ročník jsme omezili počet startujících zatím na 20 závodníků.
Přihláška, propozice, info atd. na stránkách závodů http://rd2022.aeroklub-rakovnik.cz/. Stránky budou zprovozněny během ledna. 

8.-11. září 2022

Mobirise

Mistrovství ČR v letecké rally

Vrcholem sezóny v navigaci je na národní úrovni tohle mistrovství, kterého se účastní i posádky ze zahraničí, aby nasbíraly co nejvíce zkušeností a poznaly jinou krajinu ve které budou vyhledávat otočné body a fotografie objektů, kdy pak musí do tabulek zapsat, jestli fotografie otočného bodu je správná nebo špatná. Na trase pak hledají jednak fotografie, které dostanou při přípravě a také znaky, které mohou být vytýčené kdekoli v předepsané vzdálenosti od trati.

Adresa

Letiště 2613
269 02 Rakovník

Najdete nás
Email
  • info@aeroklub-rakovnik.cz
  • info@lkrk.cz
Telefon
  • +420 313 512 277
  • +420 313 512 352

Built with ‌

Offline Website Creator