bootstrap template

Výcvik pilota ULL

Středisko pilotního výcviku registrovaného pod LAA

Pokud chcete létat pro zábavu tak licence pilota ultralightů je ideální volbou pro vás. Využití to není samozřejmě jen pro zábavu, ale i za účelem privátního nebo služebního cestování. Pilot ULL může pilotovat Sportovní létající zařízení SLZ do maximální vzletové hmotnosti 600kg. Dnešní moderní ultralighty mnohdy předčí výbavou a výkony ověřená letadla a za daleko nižší cenu. Tato kategorie létání se rychle rozvíjí a přináší uživatelům opravdovou volnost a radost z létání.
Provádíme výcvik na Skyleader 400  Jedná se o moderní letoun kovové konstrukce vybavený třílistou, ze letu automaticky stavitelnou vrtulí, vestavěnou GPS navigací, odpovídačem, vlečným zařízením pro kluzáky a padákovým záchranným systémem pro celé letadlo.

Výcvik jzačíná teoretickým školením, tak jako u ostatních druhů výcviku, Po absolvování alespoň 21 hodin z celkových 45 může být zahájen výcvik praktický, ve kterém je třeba odlétat minimálně 20 hodin výcviku. Obvykle je nálet kolem 30-40hodin, záleží na šikovnosti žáka. Časová náročnost závisí na odlétaných hodinách. Někteří žáci zvládají výcvik odlétat za 3 měsíce, ale je to létat 2-3x týdně. Začíná se základním ovládáním ultralightu, rovný let, zatáčky, stoupání, klesání. Po zvládnutí letu po okruhu, se zaměříme na mimořádné situace za letu a následuje sólo lety pod dohledem instruktora. Následují navigační lety s instruktorem, pak i sólo a vše je zakončeno zkouškou jak z teorie, tak z praktických dovedností. 

Cena výcviku je od 50  000,- Kč včetně DPH, cena obsahuje instruktory. Žádné další poplatky neúčtujeme.

Po zízkání průkazu pilota můžete létat samostatně a získávat další zkušenosti s jinými typy ultralightů, můžete se naučit létat na řízená letiště typu Brno, Karlovy Vary i Ruzyně, můžete si udělat kvalifikaci vlekaře a další. Už bude jen na vás, jak využijete tuto úžasnou příležitost.

Tak ať to lítá !!!

Více informací o výcviku vám rádi sdělíme prostřednitvím emailu: info@aeroklub-rakovnik.cz